Bayan memurlara hangi durumda gece nöbeti ve gece vardiyasında görev verilemez?

  • Kadın memurlara; tabip raporunda belirtilmesi hâlinde hamileliğin yirmidördüncü haftasından(6.ayından) önce ve her hâlde hamileliğin yirmidördüncü haftasından(6.ayından) itibaren ve doğumdan sonraki bir yıl süreyle gece nöbeti ve gece vardiyası görevi verilemez.
 
  • Özürlü memurlara da isteği dışında gece nöbeti ve gece vardiyası görevi verilemez. (Madde 101)

Çalışanlar.Net

Çalışanlar.Net, 1 Mayıs 2012 tarihinde yayın hayatına başlamış, ağırlıklı olarak kamu ve özel sektör çalışma hayatı konularında içerik üreten tematik bir haber sitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir