Ek ödemelerde hak kaybı olmayacak

Sağlık Bakanlığı, Ocak 2013 döneminin performansa dayalı ek ödemelerinin, yeni düzenlemeler doğrultusunda ve zamanında ödeneceğini, personelin herhangi bir hak kaybı olmayacağını bildirdi.
Bakanlıktan yapılan açıklamada, son günlerde basında yer alan ”performansa dayalı ek ödeme sisteminin kalktığı ve sağlık çalışanlarına ek ödeme yapılmayacağına” haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtildi.Açıklamada, Kamu Hastaneleri Birlikleri’ne 31 Ocak 2013 tarih ve 297 sayılı yazı ile gönderilen Sağlık Bakanlığı duyurusunun, Ocak ayı performansa dayalı ek ödeme hesaplamalarının, sağlık çalışanları lehine düzenlemelerin yer aldığı yeni yönetmeliğe göre yapılması ve mükerrer iş yükü oluşmaması amacıyla yapıldığı kaydedildi.

Ocak 2013 döneminin performansa dayalı ek ödemelerinin, personele yeni düzenlemeler doğrultusunda ve zamanında ödeneceği bildirilen açıklamada, personelin herhangi bir hak kaybı olmayacağı ifada edildi.

Çalışanlar.Net

Çalışanlar.Net, 1 Mayıs 2012 tarihinde yayın hayatına başlamış, ağırlıklı olarak kamu ve özel sektör çalışma hayatı konularında içerik üreten tematik bir haber sitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.