Maliye tapuda düşük değerle gayrimenkul satanları yakın takibe alıyor.

Administrator 09 Aralık 2014 34816 Tıklamalar

ڪےÇalışanlar.Netڪے

Gayrimenkul alım satımında, daha az tapu harcı ödemek için gerçek alım satım değerinden daha düşük gösterilen gayrimenkuller incelemeye alınıyor.

Vergi Daireleri, bankalardan elde ettiği konut kredisi kullanımına ilişkin verilerle, gayrimenkul satanları çapraz kontrollerle ters köşeye yatırıyor.

120 liranın altındaki cezalara af geliyor

Administrator 15 Temmuz 2014 34260 Tıklamalar

ڪےÇalışanlar.Netڪے

Trafikteki araçta sigara içen tiryakilere kesilen cezalar dışındaki trafik cezaları ya da kabahatler yasasına göre yazılmış ancak tebliğ edilmemiş olan 120 liranın altındaki cezalar gönderilmeyecek.

Trafik idari para cezaları internetten sorgulanabilecek

Administrator 06 Haziran 2014 35011 Tıklamalar

ڪےÇalışanlar.Netڪے

Emniyet Genel Müdürlüğü bir açıklama yaparak ülke genelinde araçların tescil plakasına, tanzim edilen trafik idari para cezası karar tutanaklarına artık Emniyet Genel Müdürlüğü´nün internet sitesinden ulaşılabileceğini duyurdu.

Vatandaşın mağduriyetine yol açan sürpriz trafik cezalarını bitirecek adım atıldı.

Administrator 06 Nisan 2014 32995 Tıklamalar

ڪےÇalışanlar.Netڪے

Trafik para cezalarının sisteme geç işlenmesi sebebiyle araç sahiplerinin karşısına çıkan sürpriz cezalar sona eriyor. Yönetmelik değişikliği ile birlikte trafik para cezası tutanaklarının tamamı 7 gün içinde Gelir İdaresi Başkanlığı’na elektronik ortamda gönderilecek.

Devlet değeri artan eve rant vergisi getiriyor

Administrator 06 Nisan 2014 33866 Tıklamalar

ڪےÇalışanlar.Netڪے

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, ‘kentsel rantlar’ın kamuyla paylaşılması için çalışma başlattıklarını söyledi. Yılmaz’a göre, buradan gelecek kaynak yerel yönetimlere ya da merkeze aktarılabilir.

Şimşek: Özel İletişim Vergisi'ni sıfırlayacağız

Administrator 16 Mart 2014 33371 Tıklamalar

ڪےÇalışanlar.Netڪے

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek: Mobil iletişimin önemli kısmı internete kayıyor. Mobil internette eskiden yüzde 25 Özel İletişim Vergisi vardı, yüzde 5'e düşürdük. Sıfırlamak lazım. O da yapılacak inşallah dedi.

Kayıp kimlikle şirket kurma devri kapanıyor

Administrator 01 Mart 2014 34229 Tıklamalar

ڪےÇalışanlar.Netڪے

Kimliğini kaybeden kişilerin en büyük kabusu, kaybettikleri kimliklerle yasa dışı işlemler yapılması ya da yasal işlemler yapılarak kimlik sahibine yüksek rakamlarda borç bırakılmasıdır.

Anayasa Mahkemesi otomobilde verginin vergisi kararını açıklayacak

Administrator 17 Ocak 2014 31880 Tıklamalar

ڪےÇalışanlar.Netڪے

OTOMOBİL vergileri konusunda dünya rekoruna sahibiz. 1 Ocak'tan itibaren otomobillerden alınan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) oranları bir kez daha artırıldı. Böylece oranlar son 3 yılda 3 kez yükselmiş oldu. İşin sadece ÖTV ile kalmadığı bunun üstüne de KDV eklendiğini düşünürsek vergiden vergi alan tek ülkeyiz. Avrupa'ya göre 9-10 kat fazla vergi ödüyoruz.

Yurtdışı çıkış harcı kaldırılacak mı?

Administrator 14 Aralık 2013 32410 Tıklamalar

ڪےÇalışanlar.Netڪے

TBMM Genel Kurulu'nda, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Kültür ve

Turizm Bakanı Ömer Çelik ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, bakanlıkları ve bağlı kurumların bütçelerine ilişkin görüşmenin ardından milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

Maliye'den üç çocuk için verilmesi planlanan teşvike yeni formül geldi.

Administrator 11 Kasım 2013 32204 Tıklamalar

ڪےÇalışanlar.Netڪے

Maliye'den üç çocuk için verilmesi planlanan teşvike yeni formül geldi. Nakit yerine gelir vergisi desteği verilecek. Ayrıca çalışan anneler altı yıl erken emekli olacak

Hükümetin üzerinde çalıştığı çocuk teşvik paketine sürpriz düzenlemeler girdi.

Çeşitli vergi, harç ve cezalar, yeni yılda yüzde 3,93 oranında artacak.

Administrator 04 Kasım 2013 31565 Tıklamalar

ڪےÇalışanlar.Netڪے

Bakanlar Kurulu, mevzuatın kendisine tanıdığı yetkiyi kullanmazsa çeşitli vergi, harç ve cezalar, yeni yılda yüzde 3,93 oranında artacak. Maliye Bakanlığı tarafından belirlenen yeniden değerleme oranına esas teşkil eden Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) üretici fiyat endeksi, ekim ayı sonunda, 12 aylık ortalamalara göre yüzde 3,93 oranında artış gösterdi.

Maliye 50 TL trafik borcuna bile e-haciz uygulayabilecek

Administrator 12 Eylül 2013 32706 Tıklamalar

ڪےÇalışanlar.Netڪے

Maliye Bakanlığı, mal varlığı araştırmasında sınır tanımayacak. Daha önce 5 bin lira üstü olarak belirlenen miktar kalktı. Artık 50 TL borcu olanın bile mal varlığı araştırması online yapılıp elektronik haciz uygulanabilecek.