Tüp bebekte yeni düzenleme

Administrator 19 Haziran 2014 4922 Tıklamalar

ڪےÇalışanlar.Netڪے

Tüp bebekte deneme sayısının 2'den 3'e çıkacağı bildirildi. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Yadigar Gökalp İlhan, Torba Yasa ile kurum tarafından  tüp bebek tedavisinde karşılanan deneme sayısının 2'den 3'e çıkarılacağını belirterek, "Mevcut durumtüp bebek tedavisinde yaş sınırı, 2 çocuğa kadar 39 yaştır, 3 çocukta ise yaşın 43'e kadar çıkarılma çalışması başlatıldı'' dedi.

Genel Sağlık Sigortasında gelir testi yaptırana avantaj var

Administrator 06 Haziran 2014 4905 Tıklamalar

ڪےÇalışanlar.Netڪے

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Yadigar Gökalp İlhan NTV’de canlı yayına konuk olarak katılarak gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Başkan Gökalp İlhan konuşmasında, TBMM’deki plan ve bütçe çalışmalarının devam ettiğini, farklı kanun tekliflerinin görüşüldüğünü belirterek, kurum olarak sundukları tasarıyailişkin ek düzenlemelerle önerilerin de gözden geçirildiğini söyledi.

Genel Sağlık Sigortası borçlularına borçlarını yeniden hesaplatma imkanı getiriliyor

Administrator 28 Nisan 2014 4920 Tıklamalar

ڪےÇalışanlar.Netڪے

Genel Sağlık Sigortası borçlularından, BAĞ-KUR borçlusuna, derece bekleyen memurlardan taşeron işçilere, çocuk desteğinden iş ve meslek danışmanının düşük maaşına kadar milyonlarca işçi, memur, esnafı ilgilendiren torba yasa taslağı, son karar için Başbakan Erdoğan'ı bekliyor.

Özel ve vakıf üniversitesi hastanelerinde ilave ücret talep oranı %200' yükseltiliyor.

Administrator 12 Eylül 2013 5055 Tıklamalar

ڪےÇalışanlar.Netڪے

Sosyal Güvenlik Kurumu, özel hastanelerin ve vakıf üniversitelerine ait hastanelerin hastalardan en fazla talep edebildiği %90 oranındaki ilave ücret oranını %200’e yükseltiyor. Karar için Bakanlar Kurulu imzası bekleniyor. Bu da demek oluyor ki vatandaşın cebinden sağlık için artık daha çok para çıkacak.

SGK, iki ilacın daha ücretini karşılayacak

Administrator 06 Mayıs 2013 4985 Tıklamalar

ڪےÇalışanlar.Netڪے

Resmi Gazete'de yayımlanan Sağlık Uygulama Tebliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğe göre, kan sulandırıcı 2 yeni ilaç, ödeme listesine dahil edildi.

Özel hastaneye yüzde 200 fark

Administrator 26 Nisan 2013 4672 Tıklamalar

ڪےÇalışanlar.NetڪےTürkiye Büyük Millet Meclisi, sosyal güvenlik konusunda her yıl birkaç paketi yasalaştırıyor. İşte bu paketlerden birisi daha Meclis'e sevk edildi. Kapsam yine çok geniş.

Haklarında koruma kararı olan kadınlar bedava GSS'li olacak

Administrator 24 Nisan 2013 4852 Tıklamalar

ÇALIŞANLAR.NET-Haklarında koruma kararı olan kadınlar prim ödemeden Genel Sağlık Sigortası kapsamına alınacak.

 

Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısıyla 5726 sayılı Tanık Koruma Kanunu kapsamında haklarında koruma tedbirleri uygulanan kişiler ile

Özel hastanelerin alabileceği fark ücreti bir kat arttırılıyor

Administrator 24 Nisan 2013 4723 Tıklamalar

ÇALIŞANLAR.NET-"Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı" ile özel sağlık kurumlarının daha fazla ilave ücret alabilmesi için yasal düzenleme yapılıyor.

Özel hastanede doğum bedava

Administrator 02 Nisan 2013 5390 Tıklamalar

SGK yetkilileri doğum sürecine girmiş bir kadının ‘acil hasta’ statüsünde olduğunu söyledi.

Buna göre bir kadın sigortalı olsun ya da olmasın özel hastanenin doğum fark ücreti almaması gerekiyor.

Sağlığında prim ödeyene yaşlılığında devlet bakacak

Administrator 26 Mart 2013 4662 Tıklamalar

Hükümet, yaşlılık ve kazalara karşı bakım sigortasını hayata geçirecek. Sağlığında prim ödeyene yaşlılığında devlet bakacak. Özel bakım için uluslararası sigortalar da geçerli olacak.

Elektronik reçetede eczanelerin muadil ilaç verme sorunu nasıl çözülecek?

Administrator 07 Mart 2013 5524 Tıklamalar

Verilen reçete şifresiyle eczanelere giden vatandaşlar, doktorun yazdığı ilaçları görmedikleri için tereddüde düştü. Sosyal Güvenlik Kurumu'nu (SGK) soru yağmuruna tutan hastalar, "Eczane doktorun yazdığı ilaç yerine başka ilaç veriyor, orijinal hap yerine eşdeğer hap alıyoruz" şikayetlerini iletti.

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerinde tek katılım payı alınacak

Administrator 31 Ocak 2013 5130 Tıklamalar

Sağlık Bakanlığı, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerinde tedavi olan hastalardan her randevu için aldığı katılım payı uygulamasına son verdi. Bundan sonra hasta bir tedavi için farklı günlerde hastaneye gitse de tek katılım payı ödeyecek.

Özel hastanelerin fark ücreti oyunu

Administrator 23 Ocak 2013 5428 Tıklamalar

Bazı özel hastaneler kredi kartı üzerinden ödeme kabul etmezken bazıları da ücretin bir kısmını nakit alıyor.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), geçen yıl vatandaştan fazla fark ücreti alan özel ve vakıf hastanelerini mercek altına almıştı. Bu doğrultuda Sayıştay, özel hastanelerin geçen yıl vatandaştan aldığı fazla fark ücretlerini inceledi.