Mükellef, tecil taksit ödemelerini hangi kanallardan yapabilir.

Mükellef açısından son yılların en avantajlı yapılandırması olarak kabul edilen 6736 sayılı yasadan yararlanmak için başvurular, 25.11.2016 tarihinde büyük ölçüde sonra erdi.(Kanunun belirlediği dönemlerle ilgili tarhiyat aşamasındaki vergi borçları için yapılandırma imkanı devam etmektedir)

Yapılandırma işlemlerinin sona ermesiyle, mükellefler yapılandırmanın ilk taksitini ödemek için vergi dairesi vezneleri önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Oysa mükellefler, yapılandırma taksitlerini vergi dairelerinden ödeyebilecekleri gibi anlaşmalı bankalar ile gib.gov.tr adresinden de ödeme imkanına sahiptirler.

Mükellefler, Gelir idaresi Başkanlığının resmi internet sitesi üzerinden(gib.gov.tr) ödeme yapabilmek için  Tecil Dosya Numarası / Tahakkuk Fiş Numarası, T.C. Kimlik No veya Vergi Kimlik No bilgilerine ihtiyaç duyacaklardır. 

Mükellefler, "Tecil Dosya Numara"larını borçlarını yapılandırdıkları vergi dairelerinden öğrenebilirler.

Tecil dosya numarasını vergi dairelerinden edinen mükellefler, tecil taksit borçlarını, vergi daireleri ve bankalarda sıra beklemeden online olarak kolayca internet üzerinden ödeyebilirler.

Tecil Taksit ödemesi yapmak için TIKLAYINIZ....