Asgari ücrete vergi muafiyeti anayasaya giriyor

Administrator 03 Kasım 2013 6069 Tıklamalar

ڪےÇalışanlar.Netڪے

AK Parti’nin 21. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı Kızılcahamam Asya Termal Tesisleri’nde başladı.
Basına kapalı bölümde konuşan Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, yeni Anayasa'da uzlaşılan maddeleri anlatırken "Asgari ücreti vergiden muaf tutan maddeyi koyduk." dedi.

Hükümet KOBİ ve esnafı desteklemek için düğmeye bastı

Administrator 24 Temmuz 2013 5524 Tıklamalar

ڪےÇalışanlar.Netڪے

2.5 milyon esnafa düşük faizli kredi verilecek. İstihdam için ek teşvik masada
Merkez Bankası'nın Para Politikası Kurulu'ndan 'faiz artırım' kararı çıkması bu yılki büyüme planlarını riske atarken, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar Kurulu toplantısında "yatırımın önündeki bürokratik engelleri kaldırın" talimatı verdi.

Şimşek: "5084'ün istihdam teşvikleri uzatılacak ve her ile teşvik verilecek"

Administrator 09 Mayıs 2013 5703 Tıklamalar
ڪےÇalışanlar.Netڪے

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek istihdam teşviklerinin uzatılacağı ve teşvikin her ili kapsayacak şekilde genişleteceğini açıkladı.

Nevşehir'de konuşan Şimşek, çözüm süreciyle birlikte Türkiye'nin daha hızlı kalkınacağını dile getirdi.

İşadamlarına çifte pasaport imkanı

Administrator 22 Nisan 2013 5909 Tıklamalar

ÇALIŞANLAR.NET-Muammer Güler'in talimatı ile çalışma başlatıldı. Özellikle İran-ABD, İsrail-Arap Ülkeleri, Azerbaycan-Ermenistan ve Rusya-Gürcistan gibi ülkelerin uluslararası ihtilafları nedeniyle konsolosluklarda gündeme gelen vize sorununu gidermek için harekete geçildi.

Aracını yenilemeyenin ruhsatı da yenilenmeyecek

Administrator 07 Nisan 2013 5726 Tıklamalar

ÇALIŞANLAR.NET-İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), 2005 yılında İstanbul'da toplu taşıma hizmeti veren araçlara yönelik yaş sınırı uygulaması başlatmıştı.

Yoksul vatandaş işe girdiği ayda da para alacak

Administrator 07 Nisan 2013 5776 Tıklamalar

Sosyal Yardımlaşma Genel Müdürlüğü ve İŞKUR arasında imzalanan protokol ile sosyal yardım alan 23 bin 636 vatandaş işe yerleştirilirken, 61 bin vatandaşın ise iş ve meslek kurslarına katılması sağlandı.

İş-Kur üniversitelerle işbirliğine giderek beyaz yakalılara da iş bulacak

Administrator 12 Mart 2013 5546 Tıklamalar

İŞKUR, işsiz beyaz yakalılar, üniversite mezunları ve öğrencilere davette bulunurak ''İŞKUR'a gelin'' çağrısı yaptı.

İŞKUR Genel Müdürü Nusret Yazıcı, devlet üniversitelerine gönderdikleri yazıda, ''kampüslerinizde İŞKUR irtibat noktaları oluşturmak istiyoruz'' dediklerini belirterek, şöyle konuştu:

İş kurmak isteyen engelliye bakanlıktan 100 bin TL destek

Administrator 14 Şubat 2013 5355 Tıklamalar

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı kendi işini açmak isteyen engelli vatandaşlar 100 bin TL'ye kadar hibe verecek. Eğitimden geçirilecek engelli vatandaşlara, işini kurarken konusunda uzman kişiler de koçluk yapacak.

İstifa eden işçiye kıdem ve ihbar tazminatı ödenmesine hükmedildi.

Administrator 16 Kasım 2012 4372 Tıklamalar

İşçinin istifa ettiğini öne süren işverenin haklı fesih nedenini kanıtlayamadığına dikkat çekilerek, işçiye kıdem ve ihbar tazminatı ödenmesine hükmedildi.

Yargıtay 9. Hukuk Dairesi, iş yerinde 7,5 yıl kıdemi olan bir işçinin durup dururken ve tazminatından vazgeçerek iş sözleşmesini feshetmesinin hayatın olağan akışına aykırı olduğuna karar verdi.

'Özel güvenlik görevlileri, sendikalara üye olabilir'

Administrator 15 Kasım 2012 3091 Tıklamalar

Tüm Özel Güvenlik ve Hizmet İşçileri (Güvenlik-İş) Sendikası Genel Başkanı Bolat Ankaralı, özel güvenlik görevlilerinin sendikalara üye olamayacağı yönünde hüküm bulunmadığını bildirdi.

Sigara yasağına uymayan işletmeye kapatma yolda

Administrator 11 Kasım 2012 3083 Tıklamalar

Sigara yasağının kapsamı genişliyor. Yasağa uymayan işletmeye kapatma, uygulamayan amire de para cezası geliyor. Açılır-kapanır sistem dahil tavanı olan tüm mekanlarda sigara yasak.

Asgari ücretli gösterene hapis tehlikesi

Administrator 09 Kasım 2012 4056 Tıklamalar

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in bugün asgari ücretin altında beyanda bulunanlara sert uyarısının ardından Hürriyet Gazetesi yazarı Prof. Şükrü Kızılot da asgari ücretli çalıştırana hapis tehlikesine dikkat çekti. Kızılot, yanıltıcı belge düzenleyenlerin 18 aydan 3 yıla kadar hapis cezasını ile çarptırılabileceklerini söyleyerek uyarıda bulundu.

2013 Yılında çalışma dünyasında denetimler sıkılaşacak

Administrator 04 Kasım 2012 4166 Tıklamalar

2013 Yılı Programının Uygulanması, Koordinasyonu ve İzlenmesine Dair Bakanlar Kurulu Kararına göre 2013 yılında Devlet birçok alanda denetimi sıklaştıracak. Karara göre;

Kamu çalışma dünysında;